Compatible Magenta Ink, Replacement for 728 (F9K16A), 300 mL
Login to View Prices
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.8400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.66 × 4.33 × 1.38 in |
| For Use With | HP DesignJet T730, T830, T830 MFP |
| Market Indicator (Cartridge | 728 |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Remanufactured | No |
| Color(s) | Magenta |
| Liquid Volume | 300 mL |
| Supply Type | Ink |
| Device Types | Wide Format Inkjet Printer |
| Global Product Type | Ink/Ink Cartridges |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Replacement For | F9K16A |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 801509400052 |
| MPN | CIGWH728M |
| Brand | Clover Imaging Group |













Reviews
There are no reviews yet.