Recycled Cubicle Double Coat Hook, Plastic, Charcoal
Login to View Prices
Hang your garments and other objects in view. Double-hook unit fits over most standard cubicle walls from 1 1/4″ to 3 1/2″ thick.
Additional information
| Weight | 0.2200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.87 × 4.72 × 1.86 in |
| Width | 1.13" |
| Depth | 6" |
| Global Product Type | Garment Hooks |
| Height | 7.5" |
| Ship Class Code | F |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Hook Color | Charcoal |
| Hanger/Hook Type | Over The Panel, Double Hook |
| Post-Consumer Recycled Cont | 30% |
| Hook Material | Plastic |
| Hanger Material | Plastic |
| Mounting Details | Over The Panel |
| Number of Hangers/Hooks | 2 |
| UPC | 087547086070 |
| MPN | UNV08607 |
| Brand | Universal® |











Reviews
There are no reviews yet.