Prescription Organizing Bags for Medical Cabinet, 14″ x 15″, Blue, 50/Pack
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
FIR517980
Categories: Office, Pack & Ship
Prescription organizing bags for medical cabinet. Bags are colored.
Additional information
| Weight | 4.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.38 × 14.13 × 4.50 in |
| Depth | 3" |
| Application | Medicine |
| Product Compostability Indi | N |
| Bag Size | Large |
| Compatible With | FireKing® 24MSC-ELRWT, 24MSC-RWT, 72MSC-ELRWT, 72MSC-RWT |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Width | 14" |
| Closure Type | Snap |
| Global Product Type | Shipping & Storage Bags |
| Color Family | Blue |
| Color(s) | Blue |
| Height | 15" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 033983087287 |
| MPN | 517980 |
| Brand | FireKing® |
Be the first to review “Prescription Organizing Bags for Medical Cabinet, 14″ x 15″, Blue, 50/Pack” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.