Premium Froth Topping, 1 lb Bag, 12/Carton
Login to View Prices
162 in stock
SKU:
CPH40541
Categories: Breakroom Supplies, Food Service
Premium Froth Topping that can be used in whipping and cappuccino machines. Delicious taste.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 8.00 × 1.25 in |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Soy | Yes |
| Premeasured | No |
| Global Product Type | Coffee Flavorings |
| Contains Dairy | Yes |
| Product Packaging | Bag |
| Sugar Free | No |
| Capacity (Weight) | 1 lb |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 719098405412 |
| MPN | DIX40541 |
| Brand | Coffee Shoppe™ |
Be the first to review “Premium Froth Topping, 1 lb Bag, 12/Carton” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.