Beverage Plugs, 2″, Black, 2,000/Carton
Login to View Prices
50 in stock
SKU:
RPPCPLUGBK
Categories: Breakroom Supplies, Food Service
The circle beverage plug snaps firmly in the sipping hole of a disposable coffee lid. Protects customers and helps prevent drips and splashes. Keeps beverages hotter 40% longer.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 5.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.50 × 7.50 × 4.00 in |
| Global Product Type | Beverage Plugs |
| Ship Class Code | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Size | 2" |
| Color(s) | Black |
| Color Family | Black |
| Material(s) | Polystyrene |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 072288124525 |
| MPN | CPLUG-BK |
| Brand | AmerCareRoyal® |
Be the first to review “Beverage Plugs, 2″, Black, 2,000/Carton” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.