Pencil Case, 2 Compartments, 9.13″ x 5.7″ x 2.5″, Assorted Colors, 3/Pack
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
RLY61750
Categories: Book Bags & Supply Cases, SCHOOL SUPPLIES
These cases help to organize all your pens, pencils or erasers. They can be used in the classroom or on the go.
Additional information
| Weight | 0.3990 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.93 × 5.34 × 2.53 in |
| Color(s) | Assorted |
| Depth | 5.7" |
| Number of Compartments | 2 |
| Case/Pouch Closure Details | Snap-Tight Lid |
| Global Product Type | Pencil Boxes |
| Case/Pouch Closure Type | Hinged Lid |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Punched/Unpunched | Unpunched |
| Ship Class Code | M |
| Width | 9.13" |
| Color Assortment | Red |
| Height | 2.5" |
| Material Type | Plastic |
| Material(s) | Polypropylene |
| Carrying Handle | No |
| Color Family | Multicolor |
| Checkpoint Friendly | No |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 718103434898 |
| MPN | 61750 |
| Brand | Pep Rally |
Be the first to review “Pencil Case, 2 Compartments, 9.13″ x 5.7″ x 2.5″, Assorted Colors, 3/Pack” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.