Deluxe Tote Bag, Large, Accommodates Laptops Up to 13″, 14.25″ x 4″ x 16.25″, Beige/Gold
Login to View Prices
52 in stock
SKU:
ECKMS106A
Categories: Book Bags & Supply Cases, SCHOOL SUPPLIES
Perfect for almost any scenario, Martha Stewart’s Deluxe Tote Bag can serve as a school tote, business tote or an everyday-use handbag. Big enough to hold all your belongings, it features a large central pocket, a padded laptop pocket and additional pockets for smaller items. Constructed of heavy canvas with faux leather accents, it’s also as durable as it is attractive.
Additional information
| Weight | 0.5350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.05 × 7.40 × 2.40 in |
| Depth | 4" |
| Ship Class Code | J |
| Color(s) | Beige/Gold |
| Maximum Device Size | 13" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | Faux Leather |
| Wheels | No |
| Locking (Yes/No) | No |
| Telescoping Handle | No |
| Belt Loop | No |
| Height | 16.25" |
| Carrying Handle | Yes |
| Shoulder Strap Indicator | No |
| Special Features | Large—Interior padded device pocket accommodates laptops up to 13". |
| Closure Type | Open-Face |
| Global Product Type | Tote Bags |
| Number of Compartments | 4 |
| Color Family | Beige |
| Width | 14.25" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 826635207375 |
| MPN | MS106A |
| Brand | Martha Stewart |
Be the first to review “Deluxe Tote Bag, Large, Accommodates Laptops Up to 13″, 14.25″ x 4″ x 16.25″, Beige/Gold” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.