Peanuts, Salted, 2.5 oz Packet, 12/Box
Login to View Prices
37 in stock
SKU:
OFXSN08237
Categories: Food, Food Service
Grab ‘n go snacks from Kar’s are delicious. America’s favorite nuts. Perfectly roasted since 1933. Gluten free and kosher certified. It’s simply just good stuff!Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.3800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 4.75 × 6.00 in |
| Non-GMO | No |
| Ship Class Code | N |
| Capacity (Weight) | 2.5 oz |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Vegan | No |
| Contains Dairy | No |
| Kosher | Yes |
| Gluten Free | Yes |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Global Product Type | Nuts |
| Food Type | Nuts |
| Flavor | Salted |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 077034082371 |
| MPN | OFXSN08237 |
| Brand | Kar's |
Be the first to review “Peanuts, Salted, 2.5 oz Packet, 12/Box” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.