Pacon Marble Hard Cover Wide Rule Composition Book – 1 Subject(s) – 100 Sheets – 200 Pages – Wide Ruled – Red Margin – 9.75″ x 7.5″ x 0.4″ – Black Marble Cover – Recyclable, Hard Cover, Dry Erase Surface – 1 Each
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Number Of Pages | 200 |
| Cover Color | Black |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Margin Color | Red |
| Cover Design | Marble |
| Number Of Subjects | 1 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.75" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 0.4" |
| Brand Name | Pacon |
| Features | Dry Erase Surface |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Marble Hard Cover Wide Rule Composition Book |
| Manufacturer Part Number | PMMK37101DE |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Organize your day, your thoughts or just practice your lesson using the dry-erase surfaces inside this composition book. Two dry-erase surfaces, located inside the front and back covers, provide exciting new ways for your student to learn, engage and have fun. Black, marble, hard cover composition book comes in wide (3/8") ruling with red margins.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













