Pacon Easel Roll

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Pacon Easel Roll – 35 lb Basis Weight – 24″ x 2400″ – 4.30″ x 24″ x 200 ft – White Paper – Recyclable – 1 / Roll
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Drawing Sheet |
| Sheet Size | 24" x 2400" |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 35 lb |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.30" |
| Width | 24" |
| Brand Name | Pacon |
| Features | Recyclable |
| Length | 200 ft |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Easel Roll |
| Manufacturer Part Number | 4765 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Standard easel roll easily dispenses from standard-size dispensers. Sulphite drawing paper is bright white and recyclable. Roll features a 1" core.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |






