Pacon Heavy-duty Anchor Chart Paper – 25 Sheets – Plain – Unruled – 27″ x 34″ – White Paper – Heavy Duty, Resist Bleed-through, Recyclable, Built-in Carry Handle – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Chart Paper |
| Sheet Size | 27" x 34" |
| Theme/Subject | Learning |
| Sheet Type | Plain |
| Skill Learning | Visual |
| Sheet Color | White |
| Number Of Sheets | 25 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Pacon |
| Features | Built-in Carry Handle |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Heavy-duty Anchor Chart Paper |
| Manufacturer Part Number | 3370 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Anchor chart features a heavy-duty paper construction to prevent inks from bleeding through from page to page. Unruled format offers a completely blank surface for endless creativity. Convenient handle allows easy transportation from location to location. Anchor chart is perfect for creating a classroom culture while serving as a visual reminder of strategies, vocabulary and other content that students learn throughout the school year.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Pacon Heavy Duty Anchor Chart Paper – 25 Sheets – Plain – Unruled – 24″ x 32″ – White Paper – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Chart Paper |
| Sheet Size | 24" x 32" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Number Of Sheets | 25 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Pacon |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Heavy Duty Anchor Chart Paper |
| Manufacturer Part Number | 3371 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Anchor chart features a heavy-duty paper construction to prevent inks from bleeding through from page to page. Unruled format offers a completely blank surface for endless creativity. Convenient handle allows easy transportation from location to location. Anchor chart is perfect for creating a classroom culture while serving as a visual reminder of strategies, vocabulary and other content that students learn throughout the school year.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Pacon Heavy Duty Anchor Chart Paper – 25 Sheets – Grid Ruled – 1″ Ruled – 1 Horizontal Squares – 1 Vertical Squares – 27″ x 34″ – White Paper – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Chart Paper |
| Sheet Size | 27" x 34" |
| Theme/Subject | Learning |
| Skill Learning | Culture |
| Sheet Color | White |
| Number Of Sheets | 25 |
| Front Lines Space | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Front Ruling Type | Grid Ruled |
| Number Of Front Horizontal Sq | 1 |
| Number Of Front Vertical Squa | 1 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Pacon |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Heavy Duty Anchor Chart Paper |
| Manufacturer Part Number | 3372 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Anchor chart features a heavy-duty paper construction to prevent inks from bleeding through from page to page. 1" quad ruling keeps your writing neatly organized when creating lists, graphs and more. Convenient handle allows easy transportation from location to location. Anchor chart is perfect for creating a classroom culture while serving as a visual reminder of strategies, vocabulary and other content that students learn throughout the school year.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |













