Officemate Transparent Clipboard – 0.50″ Clip Capacity – 8 1/2″ x 11″ – Plastic – Clear – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Material | Metal |
| Product Color | Clear |
| Built In Components | Ruler |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Height | 12.5" |
| Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 0.5" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Low Profile Clip |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer Part Number | 83016 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | This transparent clipboard provides a smooth writing surface when you're traveling, at the work site and more. Low-profile, metal clip is durably designed to hold papers in place while you write. Firm surface ensures your writing is legible. Sides feature ruler markings for quick measurements. Hang hole allows easy storage between uses. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1028975709.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











