Officemate Slanted Vertical Sign Holder, 6PK – 1 / Each – 8.5″ Width x 11.1″ Height – 8.50″ Holding Width x 11″ Holding Height – Rectangular Shape – Self-standing, Easy Readability, Easy to Use, Durable – Plastic – Clear
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Sign Holder |
| Holding Width | 8.50" |
| Holding Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Countertop |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 11.1" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 3.4" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Slanted Vertical Sign Holder |
| Application/Usage | Literature |
| Manufacturer Part Number | 23065 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Sign Holder features a self-standing design for quick display on any flat surface. Slanted angle makes your sign easier to read to help ensure your message is seen. Easy-to-use design allows you to simply slide materials inside from the bottom for simple updates. Sign holder is designed to hold letter-size items. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1069285612.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 6 / Box |









