Office Suites Printer/Machine Stand, 21.25 x 18.06 x 5.25, Black/Silver
Login to View Prices
23 in stock
SKU:
FEL8032601
Categories: Desk Accessories & Workspace Organizers, Office
Multipurpose design support a fax machine, printer or scanner. Large drawer holds a full ream of letter or legal size paper. Nonslip feet prevent scratching. Supports up to 50 pounds.
Additional information
| Weight | 7.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 18.50 × 5.50 in |
| Color(s) | Black/Silver |
| Ship Class Code | J |
| Mounting Details | Desktop |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Number of Drawers | 1 |
| Width | 21.25" |
| Height (Max) | 5.25" |
| Number of Shelves | 1 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Swivel | No |
| Top Color | Black/Silver |
| Maximum Weight Capacity | 50 lbs |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Depth | 18.06" |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Stand Type | Printer |
| Global Product Type | Printer & Office Machine Desktop Stands |
| UPC | 077511803260 |
| MPN | 8032601 |
| Brand | Fellowes® |
Be the first to review “Office Suites Printer/Machine Stand, 21.25 x 18.06 x 5.25, Black/Silver” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.