Post-it® Super Sticky Note Pads – Summer Joy Color Collection
Login to View Prices
Post-it® Super Sticky Note Pads – Summer Joy Color Collection
Post-it® Super Sticky Note Pads – Summer Joy Color Collection – 3″ x 3″ – Square – 90 Sheets per Pad – Citron, Papaya Fizz, Power Pink, Washed Denim, Fresh Mint – Sticky, Recyclable – 12 Pack
Additional information
| Weight | 1.0900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 3.00 × 2.50 in |
| Color Assortment | Washed Denim |
| Shape | Square |
| Color(s) | Summer Joy Collection |
| Disclaimer Statement | The specific Summer Joy Collection Colors included in this assortment may be randomly selected by the manufacturer when packaging the item. All possible colors may not be represented, and the item may not ship as shown. |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Global Product Type | Super-Sticky Pads |
| Color Family | Multicolor |
| Self-Stick Pad Type | Super-Sticky |
| Number of Sheets per Pad | 90 |
| Ruling | Unruled |
| Sheet Size (W x H) | 3" x 3" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 638060927373 |
| MPN | 7100270577 |
| Brand | Post-it® Notes Super Sticky |
| product-type | Note Pad |
| product-color | Fresh Mint |
| country-of-origin | United States |
| flag-note-size | 3" Width x 3" Length |
| recycled | No |
| assembly-required | No |
| brand-name | Post-it® |
| features | Recyclable |
| manufacturer | 3M |
| product-name | Super Sticky Note Pads – Summer Joy Color Collection |
| product-line | Super Sticky |
| manufacturer-part-number | 65412SSJOY |
| manufacturer-website-address | |
| marketing-information | <p>Post-it Super Sticky Notes in 3" x 3" feature 2x the sticking power. Use for notes or reminders on doors, windows or walls. Unique adhesive reliably sticks and re-sticks so your message can stay front and center. Move your notes with you throughout the day. The Summer Joy collection sets the tone for warm weather memories all year long. Colors in the Summer Joy collection include Citron, Papaya Fizz, Power Pink, Washed Denim and Fresh Mint. Post-it Super Sticky Notes are recyclable. Paper in Post-it Super Sticky Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests. Each pad includes 90 sheets.</p> |
| packaged-quantity | 12 Pack |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.