Post-it® Super Sticky Notes – Supernova Neons Color Collection
Login to View Prices
Post-it® Super Sticky Notes – Supernova Neons Color Collection
Post-it® Super Sticky Notes – Supernova Neons Color Collection – 4″ x 6″ – Rectangle – 45 Sheets per Pad – Blue, Green, Pink, Lilac – Sticky – 24 Pack
Additional information
| Weight | 12.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.20 × 8.50 × 8.40 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute13Name | Super Sticky |
| Attribute1Name | Adhesive Note |
| Attribute2Name | 45 |
| Attribute14Name | To-do List |
| Attribute17Name | <p>Post-it Super Sticky 4" x 6" List Notes have printed lines to make it easy to capture your thoughts. Lined notes are perfect for long messages or to-dos. Multiple colors make it easy to assign meaning and get organized. Post-it Super Sticky Notes feature twice the sticking power. This cabinet pack includes a reclosable lid that can also tear off for easy access. Cabinet pack contains 24 pads with 45 sheets per pad.</p> |
| Shape | Rectangle |
| Attribute16Name | |
| Attribute11Name | 3M |
| Flag/Note Size | 4" Width x 6" Length |
| Attribute15Name | 66024SSMIACP |
| Attribute12Name | Super Sticky Notes – Supernova Neons Color Collection |
| Attribute3Name | Lilac |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1033585 |
| Brand | 3M |
| product-type | Adhesive Note |
| number-of-sheets-per-pad | 45 |
| product-color | Lilac |
| color-family | Multicolor |
| country-of-origin | United States |
| recycled | No |
| assembly-required | No |
| brand-name | Post-it® |
| features | Sticky |
| manufacturer | 3M |
| product-name | Super Sticky Notes – Supernova Neons Color Collection |
| product-line | Super Sticky |
| manufacturer-part-number | 66024SSMIACP |
| manufacturer-website-address | |
| marketing-information | <p>Post-it Super Sticky 4" x 6" List Notes have printed lines to make it easy to capture your thoughts. Lined notes are perfect for long messages or to-dos. Multiple colors make it easy to assign meaning and get organized. Post-it Super Sticky Notes feature twice the sticking power. This cabinet pack includes a reclosable lid that can also tear off for easy access. Cabinet pack contains 24 pads with 45 sheets per pad.</p> |
| packaged-quantity | 24 Pack |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.