Mini Pencil Grip, 0.8″ Long, Assorted Colors, 600/Carton
Login to View Prices
120 in stock
SKU:
TPG175600
Categories: Pens, Pencils, Highlighters & Markers, SCHOOL SUPPLIES
Mini grips are made by The Pencil Grip®, Inc., the leader in ergonomic writing aids. These mini grips compare to the stetro grip and are designed for both righties and lefties. The mini grip is a great affordable ergonomic writing aid.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 4.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 5.00 × 4.00 in |
| Color(s) | Assorted |
| Color Assortment | Yellow |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Length | 0.8" |
| Material(s) | Custom Blended Polymer |
| Global Product Type | Ergonomic Pencil Grips |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 634901175002 |
| MPN | 175600 |
| Brand | TPG Creations™ |
Be the first to review “Mini Pencil Grip, 0.8″ Long, Assorted Colors, 600/Carton” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.