Microwave Popcorn, Movie Theater Butter, 3 oz Bags, 30/Carton
Login to View Prices
501 in stock
SKU:
GRR22000633
Categories: Food, Food Service
Convenient microwaveable bags that pop fresh every time. Rich, buttery taste with just the right amount of salt.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 7.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.00 × 11.12 × 4.12 in |
| Non-GMO | No |
| Flavor | Movie Theater Butter |
| Compliance Standards | Contains Nuts |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Product Packaging | Bag |
| Capacity (Weight) | 3 oz |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Global Product Type | Popcorn |
| Food Type | Popcorn |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 023896696874 |
| MPN | 69687 |
| Brand | Pop Secret® |
Be the first to review “Microwave Popcorn, Movie Theater Butter, 3 oz Bags, 30/Carton” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.