Lorell Mesh Laptop Stand – 3.5″ Height x 13″ Width x 11.5″ Depth – Desktop – Steel, Metal – Black
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Notebook Stand |
| Maximum Adjustable Stand Heig | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 11.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Durable |
| Form Factor | Desktop |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Mesh Laptop Stand |
| Application/Usage | Notebook |
| Manufacturer Part Number | 80620 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mesh Laptop Stand with cord organizer matches other Lorell Black Mesh Desk Accessories. The sleek black steel mesh blends with any decor so it can be used with other desk sets as well. Adjustable, angled design allows more comfortable viewing. Height ranges from 2-1/2" to 7". Mesh provides a breathable surface so your laptop can stay cool. Durable, metal construction offers secure support. Rolled rim is smooth to the touch to prevent snagging and ensure safe handling. Cord slots in the back helps manage wires for a neater desk.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell Mesh Laptop Stand – 3.5″ Height x 13″ Width x 11.5″ Depth – Desktop – Steel, Metal – Black
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Notebook Stand |
| Maximum Adjustable Stand Heig | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 11.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Durable |
| Form Factor | Desktop |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Mesh Laptop Stand |
| Application/Usage | Notebook |
| Manufacturer Part Number | 80620 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mesh Laptop Stand with cord organizer matches other Lorell Black Mesh Desk Accessories. The sleek black steel mesh blends with any decor so it can be used with other desk sets as well. Adjustable, angled design allows more comfortable viewing. Height ranges from 2-1/2" to 7". Mesh provides a breathable surface so your laptop can stay cool. Durable, metal construction offers secure support. Rolled rim is smooth to the touch to prevent snagging and ensure safe handling. Cord slots in the back helps manage wires for a neater desk.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |














