Lorell 12″ Oscillating Desk Fan – 12″ Diameter – 3 Speed – Quiet, Oscillating – 19.5″ Height x 13.9″ Width x 11.5″ Depth – Light Gray
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Desk Fan |
| Product Color | Light Gray |
| Grill Material | Metal |
| Country Of Origin | China |
| Speed Settings | 3 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19.5" |
| Width | 13.9" |
| Depth | 11.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Oscillating |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | 12" Oscillating Desk Fan |
| Fan Diameter | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer Part Number | 44551 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>12" Oscillating Fan features push-button control with high, medium and low settings. Turn oscillation on and off control. Fan operates quietly. Cord has a two-prong grounded plug. Tabletop fan is made of high-impact plastic with metal safety grill. ETL certified.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |












