Looseleaf Corporation Minute Book, 1-Subject, Unruled, Black/Gold Cover, (250) 14 x 8.5 Sheets
Login to View Prices
54 in stock
SKU:
WLJ039531
Categories: Notebooks & Journals, Office
Flexible design allows sheets to be removed or locked into bound book. Three rectangular posts, 8.25″ outside centers. Leather-like covers. Unnumbered pages. Paper included.Package Includes: (1) Pack of 250 Unruled, Three-Hole Punched, 28 lb. Sheets
Additional information
| Weight | 5.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.50 × 9.50 × 1.70 in |
| Book Width | 9" |
| Cover Color | Black/Gold |
| Sheet Size (Bound-Side Firs | 14 x 8.5 |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Sheet Rule/Format Type | Unruled |
| For Use With | Wilson Jones® 90130 Refill Pages |
| Book-Spine Length | 14.5" |
| Dated/Undated | Undated |
| Number of Pockets | 0 |
| Book-Binding Edge | Side |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Number of Section Dividers | 0 |
| Pocket-Sized Indicator | N |
| Global Product Type | Business Notebooks & Journals |
| Sheet Color | White |
| Book-Binding Type | Hybrid Ring |
| Color Family | Black |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Package Includes | (1) Pack of 250 Unruled, Three-Hole Punched, 28 lb. Sheets |
| Book-Binding Details | Three-Hole Hybrid Ring: Hard Cover |
| Cover Design/Theme | Gold Leaf Accents |
| Sheets per Book/Journal | 250 |
| Front-Cover Material | Faux Leather |
| Back-Cover Material | Faux Leather |
| UPC | 078910395325 |
| MPN | W0395-31 |
| Brand | Wilson Jones® |
Be the first to review “Looseleaf Corporation Minute Book, 1-Subject, Unruled, Black/Gold Cover, (250) 14 x 8.5 Sheets” Cancel reply
















Reviews
There are no reviews yet.