Locking Combination 5 Key Steel Box, 3.25″ Wide, Black/Silver
Login to View Prices
Eliminate lockouts and schedule conflicts with this key storage lock that holds more than five door, car or padlock keys. Four-dial resettable combination lock provides set-your-own combination convenience. Solid die-cast body withstands hammering and sawing, and hardened steel shackle resists cutting. Zinc lock body and shutter door provide weather resistance. Molded bumper and vinyl-coated shackle prevent scratches to your property. For real estate sales, repair services, contractors and house/pet sitters.
Additional information
| Weight | 1.1680 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.81 × 5.31 × 2.06 in |
| Color(s) | Black/Silver |
| Body Width | 3.25" |
| Global Product Type | Combination Lock Key Boxes |
| Shackle Material | Hardened Steel |
| Lock Type | Combination |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | A |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 071649214516 |
| MPN | 5400D |
| Brand | Master Lock® |















Reviews
There are no reviews yet.