Lenovo ThinkVision MS30 Sound Bar Speaker – 4 W RMS – Black
Login to View Prices
The ThinkVision MS30 Monitor Soundbar delivers crystal clear and quality sound directly from the front 2 X 2W speakers, so your virtual meetings and classroom experiences are always rich. Its sleek, less than 30mm, modular design is free of cable clutter and pairs perfectly with your ThinkVision P and T Series monitors. It comes with a Security Lock that keeps it safe from physical theft once connected. Lenovo ThinkColour software enables convenient display features for a stress-free experience.
Additional information
| Weight | 8.6100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.40 × 10.10 × 6.00 in |
| Minimum Frequency Response | 140 Hz |
| USB | Yes |
| Product Model | MS30 |
| Product Line | ThinkVision |
| Product Type | Sound Bar Speaker |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| RMS Output Power | 4 W |
| Package Contents | <ul><li> ThinkVision MS30 Monitor Soundbar</li><li> Key</li></ul> |
| Compatibility | <p><b>Lenovo ThinkVision Series Monitors:</b></p><ul><li> P27h-30</li><li> P27q-30 </li><li> T27p-30 </li><li> T27h-30 </li><li> T27i-30 </li><li> P32p-30 </li><li> T32p-30 </li><li> T32h-30</li></ul> |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Website Addres | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Product Color | Black |
| UPC | 0 |
| MPN | 4XD1J05151 |
| Brand | Lenovo |

















Reviews
There are no reviews yet.