Kantek Monitor Stand – 40 lb Load Capacity – 5.1″ Height x 10.2″ Width – Desk – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Stand |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 5.1" |
| Width | 10.2" |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Sturdy |
| Form Factor | Desk |
| Length | 25.6" |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Monitor Stand |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | DS910 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Monitor stand features a versatile design to let you use it as an added shelf or as a conveniently placed monitor stand. Raised construction keeps your monitor at eye level to help prevent neck strain. Wide surface offers sturdy support for up to a 40 lb. monitor, critical supplies, files, decorations and more. Sturdy construction securely clamps to the back of your desk for reliable support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Monitor Stand – 40 lb Load Capacity – 5.1″ Height x 10.2″ Width – Desk – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Stand |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 5.1" |
| Width | 10.2" |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Sturdy |
| Form Factor | Desk |
| Length | 39.4" |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Monitor Stand |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | DS920 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Monitor stand features a versatile design to let you use it as an added shelf or as a conveniently placed monitor stand. Raised construction keeps your monitor at eye level to help prevent neck strain. Wide surface offers sturdy support for up to a 40 lb. monitor, critical supplies, files, decorations and more. Sturdy construction securely clamps to the back of your desk for reliable support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Monitor Stand – 40 lb Load Capacity – 5.1″ Height x 10.2″ Width – Desk – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Stand |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 5.1" |
| Width | 10.2" |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Sturdy |
| Form Factor | Desk |
| Length | 25.6" |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Monitor Stand |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | DS910 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Monitor stand features a versatile design to let you use it as an added shelf or as a conveniently placed monitor stand. Raised construction keeps your monitor at eye level to help prevent neck strain. Wide surface offers sturdy support for up to a 40 lb. monitor, critical supplies, files, decorations and more. Sturdy construction securely clamps to the back of your desk for reliable support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Monitor Stand – 40 lb Load Capacity – 5.1″ Height x 10.2″ Width – Desk – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Stand |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 5.1" |
| Width | 10.2" |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Sturdy |
| Form Factor | Desk |
| Length | 39.4" |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Monitor Stand |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | DS920 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Monitor stand features a versatile design to let you use it as an added shelf or as a conveniently placed monitor stand. Raised construction keeps your monitor at eye level to help prevent neck strain. Wide surface offers sturdy support for up to a 40 lb. monitor, critical supplies, files, decorations and more. Sturdy construction securely clamps to the back of your desk for reliable support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |




















