Kantek 7-10 Tablet Stand

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Kantek 7″-10″ Tablet Stand – Horizontal, Vertical – 7.5″ x 7.5″ x 2.5″ x – ABS Plastic – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Tablet PC Holder |
| Additional Warranty Informati | <p>One Year Limited Warranty</p> |
| Product Color | Black |
| Product Material | ABS Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Orientation | Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 2.5" |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Swivel |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | 7"-10" Tablet Stand |
| Manufacturer Part Number | TS710 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tablet stand for Apple iPad provides easy, hands-free access to your tablet. Rotate, angle and swivel your tablet for optimum viewing in landscape of portrait position. Weighted swivel base provides excellent support. Easily attach and remove your tablet. Tablet stand is designed for 7" to 10" tablets. Stand is made from durable, ABS plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |






