IRIS Deep Modular Snap-tight Lid Clear Box – External Dimensions: 24″ Length x 16.3″ Width x 14″ Height – 17 gal – Stackable – Clear – For Blanket, Comforter – 6 / Carton
Additional information
| Brand | IRIS USA, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Volume Capacity | 17 gal |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 14" |
| Width | 16.3" |
| Case Style | Box |
| Brand Name | IRIS |
| Features | Lid |
| Length | 24" |
| Manufacturer | IRIS USA, Inc |
| Product Model | 1968-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Name | Deep Modular Snap-tight Lid Clear Box |
| Application/Usage | Comforter |
| Manufacturer Part Number | 200450 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Large storage box features a clean, simple design to organize any room or space throughout your home or office. Snap-tight lid provides a secure closure to keep your contents safely contained. Stackable design helps maximize your storage space and reduce clutter in limited spaces. 68-quart storage box is perfect for storing or organizing larger items. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1035844967.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Stackable | Yes |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb |











