Impact Toilet Bowl Brush w/Holder – 16″ Overall Length – 1 Each – White
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Toilet Bowl Brush |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.8" |
| Width | 4.8" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Lightweight |
| Length | 16" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Toilet Bowl Brush w/Holder |
| Application/Usage | Toilet Bowl |
| Manufacturer Part Number | 333 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bowl brush with caddy features an all-plastic construction to clean underneath the rim and down the hole of bowls without scratching like conventional wire brushes. Chemical-resistant design prevents early deterioration for safe, long-lasting use with a wide variety of cleaners. Lightweight design allows easy handling for efficient cleaning with minimal effort. Included caddy allows lingering chemicals and water to properly drain into its built-in reservoir.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Deluxe Scratchless Bowl Brush</li> <li>Caddy</li> </ul> |
| Weight (Approximate) | 1 lb |











