Impact Tile/Grout Cleaning Brush – Nylon Bristle – 3.50″ Brush Face – 9″ Handle Length – 9″ Overall Length – Plastic Handle – 1 Each – White
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Brush |
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Material | Nylon |
| Brush Face Length | 3.50" |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Canada |
| Handle Length | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Hanging Hole |
| Length | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Tile/Grout Cleaning Brush |
| Application/Usage | Grout |
| Manufacturer Part Number | 225 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tile and grout brush features two rows of nylon bristles to thoroughly clean away dirt and grime. Plastic construction is lightweight for easy handling during extended use. Hang-up hole allows convenient storage and quick access. Ergonomic handle features a grooved construction to provide a comfortable grip.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Grime Remover |
Impact Tile/Grout Cleaning Brush – Nylon Bristle – 3.50″ Brush Face – 9″ Handle Length – 9″ Overall Length – Plastic Handle – 12 / Carton – White
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Brush |
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Material | Nylon |
| Brush Face Length | 3.50" |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Canada |
| Handle Length | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Width | 0.7" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Hanging Hole |
| Length | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Tile/Grout Cleaning Brush |
| Application/Usage | Grout |
| Manufacturer Part Number | 225CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tile and grout brush features two rows of nylon bristles to thoroughly clean away dirt and grime. Plastic construction is lightweight for easy handling during extended use. Hang-up hole allows convenient storage and quick access. Ergonomic handle features a grooved construction to provide a comfortable grip.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Grime Remover |













