Impact Printing Carbonless Paper Rolls, 2.75″ x 90 ft, White/Canary, 50/Carton
Login to View Prices
Premium quality, carbonless paper rolls are manufactured to OEM specifications. Provides crisp, clear, black images with end of roll indicator.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 20.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.19 × 14.75 × 14.75 in |
| Rolls Per Unit | 50 |
| Special Features | POS Cash Registers/Calculator-For use with Impact Printers that use a ribbon. |
| Sheet/Roll Size | 2.75" x 90 ft |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | Consult Machine's User's Manual or Manufacturer |
| Number of Parts | 2 |
| Paper/Media Color(s) | White/Canary |
| End of Roll Indicator | Yes |
| Global Product Type | POS/Calculator Rolls |
| Machine Compatibility | POS Machines |
| Color Family | Multicolor |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 089243087894 |
| MPN | PMF08789 |
| Brand | Iconex™ |












Reviews
There are no reviews yet.