iGear Fabric Table Cover, Polyester, 30 x 96, White
Login to View Prices
11 in stock
SKU:
ICE16533
Categories: Food Service, Party Decorations
Easily transform resin- or laminate-wood-top tables into elegant presentation platforms in seconds. Tablecloth fits snug over the table for a tailored fit, and reinforced leg-pockets keep the tablecloth secured to the table while preventing tears and rips. Machine washable and iron safe.
Additional information
| Weight | 2.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.50 × 8.00 × 2.00 in |
| Width | 30" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Depth | 2" |
| Length | 96" |
| Material(s) | 10% Spandex |
| Global Product Type | Polyester Tablecloths |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 50674785165336 |
| MPN | 16533 |
| Brand | Iceberg |
Be the first to review “iGear Fabric Table Cover, Polyester, 30 x 96, White” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.