ICONEX Copy & Multipurpose Paper – 24″ x 500 ft – 20 lb Basis Weight – 2 / Carton
Additional information
| Brand | Iconex LLC |
|---|---|
| Product Type | Presentation Paper |
| Sheet Size | 24" x 500 ft |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | ICONEX |
| Manufacturer | Iconex LLC |
| Product Name | Copy & Multipurpose Paper |
| Manufacturer Part Number | 90750202 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use 20 lb. uncoated wide-format rolls for low-cost printing and xerographic copying. They are perfect for presentation paper. Scratch-resistant, mark-resistant design features a 3" core, dust-free surface and smooth finish. Paper roll is compatible with all major xerographic copiers. Use for all CAD/engineering applications.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
ICONEX Copy & Multipurpose Paper – 92 Brightness – 30″ x 500 ft – 20 lb Basis Weight – 2 / Carton
Additional information
| Brand | Iconex LLC |
|---|---|
| Product Type | Presentation Paper |
| Sheet Size | 30" x 500 ft |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 92 |
| Brand Name | ICONEX |
| Manufacturer | Iconex LLC |
| Product Name | Copy & Multipurpose Paper |
| Manufacturer Part Number | 90750203 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wide-format bond paper is perfect for xerographic copies and cost plotter printing. Uncoated design features a 92 level of brightness for high-quality results. Roll of 20 lb. paper includes a 3" core.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
ICONEX Copy & Multipurpose Paper – 36″ x 500 ft – 20 lb Basis Weight – 2 / Carton
Additional information
| Brand | Iconex LLC |
|---|---|
| Product Type | Presentation Paper |
| Sheet Size | 36" x 500 ft |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | ICONEX |
| Manufacturer | Iconex LLC |
| Product Name | Copy & Multipurpose Paper |
| Manufacturer Part Number | 90750205 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use 20 lb. uncoated wide-format rolls for low-cost printing and xerographic copying. They are perfect for presentation paper. Scratch-resistant, mark-resistant design features a 3" core, dust-free surface and smooth finish. Paper roll is compatible with all major xerographic copiers. Use for all CAD/engineering applications.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |











