HP Matte Coated Paper – 89 Brightness – 35 63/64″ x 149 15/16 ft – Matte – 1 / Roll
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Coated Paper |
| Sheet Size | 35 63/64" x 149 15/16 ft |
| Surface Finish | Matte |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | Germany |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 89 |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Matte Coated Paper |
| Print Technology | Inkjet |
| Product Line | Universal |
| Manufacturer Part Number | Q1405B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Meet your everyday printing needs with this economical paper. Matte-coated construction produces sharp colors and text for brilliant results. Smooth exterior prevents jamming for consistent printing performance. Paper is perfect for creating working comps, design proofs, signage, event posters and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |
HP Matte Coated Paper – 42 1/64″ x 149 15/16 ft – Matte – 1 / Roll
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Coated Paper |
| Sheet Size | 42 1/64" x 149 15/16 ft |
| Surface Finish | Matte |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | Germany |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Matte Coated Paper |
| Print Technology | Inkjet |
| Manufacturer Part Number | Q1406B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Meet your everyday printing needs with this economical paper. Matte-coated construction produces sharp colors and text for brilliant results. Smooth exterior prevents jamming for consistent printing performance. Paper is perfect for creating working comps, design proofs, signage, event posters and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |
HP Matte Coated Paper – 97 Brightness – 24 1/64″ x 149 15/16 ft – Matte – 1 / Roll
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Coated Paper |
| Sheet Size | 24 1/64" x 149 15/16 ft |
| Surface Finish | Matte |
| Country Of Origin | Germany |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 97 |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Matte Coated Paper |
| Print Technology | Inkjet |
| Product Line | Universal |
| Manufacturer Part Number | Q1404B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Meet your everyday printing needs with this economical paper. Matte-coated construction produces sharp colors and text for brilliant results. Smooth exterior prevents jamming for consistent printing performance. Paper is perfect for creating working comps, design proofs, signage, event posters and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |
HP Matte Coated Paper – 60″ x 149 15/16 ft – Matte – 1 / Roll
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Coated Paper |
| Sheet Size | 60" x 149 15/16 ft |
| Surface Finish | Matte |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | Germany |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Matte Coated Paper |
| Print Technology | Inkjet |
| Manufacturer Part Number | Q1408B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Meet your everyday printing needs with this economical paper. Matte-coated construction produces sharp colors and text for brilliant results. Smooth exterior prevents jamming for consistent printing performance. Paper is perfect for creating working comps, design proofs, signage, event posters and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |



















