HP Zink 2″x3″ Photo Paper – 2″ x 3″ – Glossy – 20 / Pack
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Photo Paper |
| Sheet Size | 2" x 3" |
| Surface Finish | Glossy |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | HP |
| Compatibility | HP Sprocket Photo Printers |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Zink 2"x3" Photo Paper |
| Print Technology | Zero Ink (ZINK) |
| Manufacturer Part Number | 1AH01A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Turn your favorite moments into smudge-free, stickable snapshots with this self-adhesive photo paper. Simply peel off the backing and surround yourself with stickers of your favorite moments to personalize bags, scrapbooks and more. Its high-quality, glossy surface produces bright, vibrant results to ensure every memory is just as special as the moment it was captured. The second your prints leave the printer, they're dry, water-resistant and tear-resistant to showcase your best memories the way they were meant to be seen. 2" x 3" photo paper is designed for use with HP Sprocket Photo Printers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 20 / Pack |
| Limited Warranty | 18 Month |







