Ibm Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for Hp 05a (Ce456a Ce457a Ce459a Ce461a Ce505a) – Black – 1 Each
Login to View Prices
IBM Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for HP 05A (CE456A, CE457A, CE459A, CE461A, CE505A) – Black – 1 Each – 2300 Pages
Additional information
| Brand | IBM Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Condition | Remanufactured |
| Typical Print Yield | 2300 Pages |
| Compatible To OEM Part Number | CE505A |
| Compatible To OEM Brand | HP |
| Compatible To OEM Model | 05A |
| Country Of Origin | Romania |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IBM |
| Compatibility | <p><b>HP LaserJet Printers:</b></p><ul><li>P2035</li><li>P2035N</li><li>P2050 Series</li><li>P2055</li><li>P2055D</li><li>P2055DN</li></ul> |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | TG85P7008 Remanufactured Toner Cartridge |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | TG85P7008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Remanufactured toner cartridge delivers a high-quality alternative that is manufactured in facilities that are certified under the ISO 9001-2000 standard. Quality sealing process ensures a leakproof cartridge that is easy for you to install. Every cartridge is print tested to ensure outstanding performance and quality. Toner cartridge is designed for use with Hewlett-Packard LaserJet P2035 and P2055, and yields approximately 2, 300 pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 2 Year |
Ibm Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for Hp 05a (Ce456a Ce457a Ce459a Ce461a Ce505a) – Black – 1 Each
Login to View Prices
IBM Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for HP 05A (CE456A, CE457A, CE459A, CE461A, CE505A) – Black – 1 Each – 2300 Pages
Additional information
| Brand | IBM Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Condition | Remanufactured |
| Typical Print Yield | 2300 Pages |
| Compatible To OEM Part Number | CE505A |
| Compatible To OEM Brand | HP |
| Compatible To OEM Model | 05A |
| Country Of Origin | Romania |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IBM |
| Compatibility | <p><b>HP LaserJet Printers:</b></p><ul><li>P2035</li><li>P2035N</li><li>P2050 Series</li><li>P2055</li><li>P2055D</li><li>P2055DN</li></ul> |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | TG85P7008 Remanufactured Toner Cartridge |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | TG85P7008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Remanufactured toner cartridge delivers a high-quality alternative that is manufactured in facilities that are certified under the ISO 9001-2000 standard. Quality sealing process ensures a leakproof cartridge that is easy for you to install. Every cartridge is print tested to ensure outstanding performance and quality. Toner cartridge is designed for use with Hewlett-Packard LaserJet P2035 and P2055, and yields approximately 2, 300 pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 2 Year |
Ibm Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for Hp 05a (Ce456a Ce457a Ce459a Ce461a Ce505a) – Black – 1 Each
Login to View Prices
IBM Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for HP 05A (CE456A, CE457A, CE459A, CE461A, CE505A) – Black – 1 Each – 2300 Pages
Additional information
| Brand | IBM Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Condition | Remanufactured |
| Typical Print Yield | 2300 Pages |
| Compatible To OEM Part Number | CE505A |
| Compatible To OEM Brand | HP |
| Compatible To OEM Model | 05A |
| Country Of Origin | Romania |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IBM |
| Compatibility | <p><b>HP LaserJet Printers:</b></p><ul><li>P2035</li><li>P2035N</li><li>P2050 Series</li><li>P2055</li><li>P2055D</li><li>P2055DN</li></ul> |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | TG85P7008 Remanufactured Toner Cartridge |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | TG85P7008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Remanufactured toner cartridge delivers a high-quality alternative that is manufactured in facilities that are certified under the ISO 9001-2000 standard. Quality sealing process ensures a leakproof cartridge that is easy for you to install. Every cartridge is print tested to ensure outstanding performance and quality. Toner cartridge is designed for use with Hewlett-Packard LaserJet P2035 and P2055, and yields approximately 2, 300 pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 2 Year |
Ibm Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for Hp 05a (Ce456a Ce457a Ce459a Ce461a Ce505a) – Black – 1 Each
Login to View Prices
IBM Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for HP 05A (CE456A, CE457A, CE459A, CE461A, CE505A) – Black – 1 Each – 2300 Pages
Additional information
| Brand | IBM Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Condition | Remanufactured |
| Typical Print Yield | 2300 Pages |
| Compatible To OEM Part Number | CE505A |
| Compatible To OEM Brand | HP |
| Compatible To OEM Model | 05A |
| Country Of Origin | Romania |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IBM |
| Compatibility | <p><b>HP LaserJet Printers:</b></p><ul><li>P2035</li><li>P2035N</li><li>P2050 Series</li><li>P2055</li><li>P2055D</li><li>P2055DN</li></ul> |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | TG85P7008 Remanufactured Toner Cartridge |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | TG85P7008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Remanufactured toner cartridge delivers a high-quality alternative that is manufactured in facilities that are certified under the ISO 9001-2000 standard. Quality sealing process ensures a leakproof cartridge that is easy for you to install. Every cartridge is print tested to ensure outstanding performance and quality. Toner cartridge is designed for use with Hewlett-Packard LaserJet P2035 and P2055, and yields approximately 2, 300 pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 2 Year |












