HPE Sourcing 800 GB Solid State Drive – 2.5″ Internal – U.3 – Mixed Use
Login to View Prices
HPE Sourcing 800 GB Solid State Drive – 2.5″ Internal – U.3 – Mixed Use – Server Device Supported
- Is power and energy-efficient to ensure maximum reliability
- Offers larger storage base capacity with maximum efficiency
- Provides sufficient storage capacity of 800 GB for your computer
- 2.5″ form factor for your convenience and simplicity of usage
Additional information
| Dimensions | 0.60 in |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Manufacturer Website Addres | https://imaginenext.ingrammicro.com/sourcing-and-certified-pre-owned |
| Product Type | Solid State Drive |
| Form Factor | 2.5" |
| Device Supported | Server |
| Drive Interface | U.3 |
| Manufacturer | HPE Sourcing |
| Storage Capacity | 800 GB |
| Random 4KB Write | 160000IOPS |
| Endurance Type | Mixed Use |
| Random 4KB Read | 92000IOPS |
| MPN | P47837-B21 |
| Brand | HPE Sourcing |












Reviews
There are no reviews yet.