HPE 600 GB Hard Drive – 2.5″ Internal – SAS (12Gb/s SAS)
Login to View Prices
HPE 600 GB Hard Drive – 2.5″ Internal – SAS (12Gb/s SAS) – Storage System Device Supported – 10000rpm
- Offers larger storage base capacity with maximum efficiency
- Offers larger storage base capacity with maximum efficiency
- With a capacity of 600 GB, you have large storage space for all your documents and data
- 12Gb/s SAS interface for high speed and reliability
- 2.5″ form factor for added reliability and dependability
Additional information
| Product Type | Hard Drive |
|---|---|
| Device Supported | Storage System |
| Drive Type | Internal |
| Wireless LAN | No |
| Drive Interface Standard | 12Gb/s SAS |
| Drive Interface | SAS |
| Form Factor | 2.5" |
| Spindle Speed (rpm) | 10000 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Website Addres | |
| Storage Capacity | 600 GB |
| Compatibility | <p>HPE MSA Storage System</p> |
| UPC | 0 |
| MPN | R0Q54A |
| Brand | HPE |












Reviews
There are no reviews yet.