House of Doolittle 3-month Horizontal Wall Calendar – Julian Dates – Monthly – 14 Month – December 2023 – January 2025 – 1.13″ x 1″ Block – Wire Bound – Blue – 8″ Height x 17″ Width – Reference Calendar, Eyelet – 1 Each
Additional information
| Brand | House of Doolittle |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 14 Month |
| Date Format | Monthly |
| Block Height | 1.13" |
| Block Width | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Start Month | December |
| Start Year | 2023 |
| End Month | January |
| End Year | 2025 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Width | 17" |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Features | Eyelet |
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Product Name | 3-month Horizontal Wall Calendar |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Manufacturer Part Number | 3647 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Track your progress at a glance with this three-month wall calendar and a full-year reference on each page. Horizontal format is perfect for open-plan systems. Large numbers can be seen from a distance. Holidays are highlighted in blue. Dated planning pages range 14 months from December to January. Each sheet features full-size past, current and future months. Each month includes unruled daily blocks, Sunday-through-Saturday scheduling, count of days/days remaining. Wirebound pages have an eyelet at the top for easy hanging and are made with a high percentage of post-consumer content.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
House of Doolittle 3-month Horizontal Wall Calendar – Julian Dates – Monthly – 14 Month – December 2023 – January 2025 – 12″ x 23 1/2″ Sheet Size – 1.63″ x 1.38″ Block – Wire Bound – Multi – 12″ Height x 23.5″ Width – Reference Calendar, Eyelet – 1 Each
Additional information
| Brand | House of Doolittle |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Sheet Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Time Period | 14 Month |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 23 1/2" |
| Block Height | 1.63" |
| Block Width | 1.38" |
| Start Month | December |
| Start Year | 2023 |
| End Month | January |
| End Year | 2025 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 23.5" |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Features | Eyelet |
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Product Name | 3-month Horizontal Wall Calendar |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Manufacturer Part Number | 3648 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Three-month calendar offers large, bold numerals and three months of dated planning in horizontal format on each page so you can refer to the past month, current month and one future month at a glance. 14 months of planning range from December to January. Each page offers holidays numbered in a lighter shade, unruled daily blocks (1-5/8" x 1-3/8"), and full-year calendar reference along the bottom. Calendar features wire binding with an eyelet for hanging and is printed on paper made with a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











