Blueline Large Print Monthly Wall Calendar – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – Twin Wire – Light Blue – Chipboard – 17″ Height x 12″ Width – Sturdy, Reinforced, Eyelet, Ruled Daily Block, Reference Calendar, Notes Area, Flexible – 1 Each
Additional information
| Brand | Dominion Blueline, Inc |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Product Color | Light Blue |
| Product Material | Chipboard |
| Country Of Origin | Malaysia |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 17" |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Blueline |
| Features | Flexible |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Product Name | Large Print Monthly Wall Calendar |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Manufacturer Part Number | C173106 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Calendar features a large print for easier readability from a distance. Double-wire binding with an eyelet allows you to quickly display this calendar in an optimal location. Two-month calendar reference allows you to easily refer back to past or future dates. Reinforced chipboard backer offers a sturdy writing surface when you need to make quick notes and reminders. Calendar ranges 12 months from January to December.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Blueline Large Print Monthly Wall Calendar – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – Twin Wire – Light Blue – Chipboard – 17″ Height x 12″ Width – Sturdy, Reinforced, Eyelet, Ruled Daily Block, Reference Calendar, Notes Area, Flexible – 1 Each
Additional information
| Brand | Dominion Blueline, Inc |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Product Color | Light Blue |
| Product Material | Chipboard |
| Country Of Origin | Malaysia |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 17" |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Blueline |
| Features | Flexible |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Product Name | Large Print Monthly Wall Calendar |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Manufacturer Part Number | C173106 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Calendar features a large print for easier readability from a distance. Double-wire binding with an eyelet allows you to quickly display this calendar in an optimal location. Two-month calendar reference allows you to easily refer back to past or future dates. Reinforced chipboard backer offers a sturdy writing surface when you need to make quick notes and reminders. Calendar ranges 12 months from January to December.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












