Great Openings Personal Storage – 21″ x 18″ x 19″ – Letter, Legal – 200 lb Load Capacity – Powder Coat Finish, Key Lock – Yellow – Steel
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Media Size Supported | Legal |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Key Lock |
| Length | 21" |
| Load Capacity | 200 lb |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Personal Storage |
| Product Line | Bill |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | BG181803Q4D3 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit features a versatile design to take in your gear, provide a place for a friend to perch, and give a leg-up on lower back pressure. Smooth-rolling casters allows you to draw it in or nudge it away with just a flick of the foot. 12-gauge, powder-coated steel construction stays strong through daily use for lasting performance. Open front bin offers a convenient location to store backpacks and bags. Rear bin storage includes file bars to accommodate letter-size or legal-size hanging files.</p> |
| Material Details | <ul><li>Laminate Interior</li></ul> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Personal Storage – 21″ x 18″ x 19″ – Letter, Legal – 200 lb Load Capacity – Powder Coat Finish, Key Lock – Orange – Steel
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Media Size Supported | Legal |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Orange |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Key Lock |
| Length | 21" |
| Load Capacity | 200 lb |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Personal Storage |
| Product Line | Bill |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | BG181803Q5D3 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit features a versatile design to take in your gear, provide a place for a friend to perch, and give a leg-up on lower back pressure. Smooth-rolling casters allows you to draw it in or nudge it away with just a flick of the foot. 12-gauge, powder-coated steel construction stays strong through daily use for lasting performance. Open front bin offers a convenient location to store backpacks and bags. Rear bin storage includes file bars to accommodate letter-size or legal-size hanging files.</p> |
| Material Details | <ul><li>Laminate Interior</li></ul> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Personal Storage – 21″ x 18″ x 19″ – Letter, Legal – 200 lb Load Capacity – Powder Coat Finish, Key Lock – Silver – Steel
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Media Size Supported | Legal |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Key Lock |
| Length | 21" |
| Load Capacity | 200 lb |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Personal Storage |
| Product Line | Bill |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | BG1818066615 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit features a versatile design to take in your gear, provide a place for a friend to perch, and give a leg-up on lower back pressure. Smooth-rolling casters allows you to draw it in or nudge it away with just a flick of the foot. 12-gauge, powder-coated steel construction stays strong through daily use for lasting performance. Open front bin offers a convenient location to store backpacks and bags. Rear bin storage includes file bars to accommodate letter-size or legal-size hanging files.</p> |
| Material Details | <ul><li>Laminate Interior</li></ul> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Personal Storage – 21″ x 18″ x 19″ – Letter, Legal – 200 lb Load Capacity – Powder Coat Finish, Key Lock – Black – Steel
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Media Size Supported | Legal |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Key Lock |
| Length | 21" |
| Load Capacity | 200 lb |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Personal Storage |
| Product Line | Bill |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | BG1818004415 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit features a versatile design to take in your gear, provide a place for a friend to perch, and give a leg-up on lower back pressure. Smooth-rolling casters allows you to draw it in or nudge it away with just a flick of the foot. 12-gauge, powder-coated steel construction stays strong through daily use for lasting performance. Open front bin offers a convenient location to store backpacks and bags. Rear bin storage includes file bars to accommodate letter-size or legal-size hanging files.</p> |
| Material Details | <ul><li>Laminate Interior</li></ul> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Personal Storage – 21″ x 18″ x 19″ – Letter, Legal – 200 lb Load Capacity – Powder Coat Finish, Key Lock – White – Steel
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Media Size Supported | Legal |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | White |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Key Lock |
| Length | 21" |
| Load Capacity | 200 lb |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Personal Storage |
| Product Line | Bill |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | BG181802Z215 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit features a versatile design to take in your gear, provide a place for a friend to perch, and give a leg-up on lower back pressure. Smooth-rolling casters allows you to draw it in or nudge it away with just a flick of the foot. 12-gauge, powder-coated steel construction stays strong through daily use for lasting performance. Open front bin offers a convenient location to store backpacks and bags. Rear bin storage includes file bars to accommodate letter-size or legal-size hanging files.</p> |
| Material Details | <ul><li>Laminate Interior</li></ul> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Personal Storage – 21″ x 18″ x 19″ – Letter, Legal – 200 lb Load Capacity – Powder Coat Finish, Key Lock – Green – Steel
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Media Size Supported | Legal |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Green |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Key Lock |
| Length | 21" |
| Load Capacity | 200 lb |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Personal Storage |
| Product Line | Bill |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | BG181803Q1D3 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit features a versatile design to take in your gear, provide a place for a friend to perch, and give a leg-up on lower back pressure. Smooth-rolling casters allows you to draw it in or nudge it away with just a flick of the foot. 12-gauge, powder-coated steel construction stays strong through daily use for lasting performance. Open front bin offers a convenient location to store backpacks and bags. Rear bin storage includes file bars to accommodate letter-size or legal-size hanging files.</p> |
| Material Details | <ul><li>Laminate Interior</li></ul> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Personal Storage – 21″ x 18″ x 19″ – Letter, Legal – 200 lb Load Capacity – Powder Coat Finish, Key Lock – Red – Steel
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Media Size Supported | Legal |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Red |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Key Lock |
| Length | 21" |
| Load Capacity | 200 lb |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Personal Storage |
| Product Line | Bill |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | BG181803Q2D3 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit features a versatile design to take in your gear, provide a place for a friend to perch, and give a leg-up on lower back pressure. Smooth-rolling casters allows you to draw it in or nudge it away with just a flick of the foot. 12-gauge, powder-coated steel construction stays strong through daily use for lasting performance. Open front bin offers a convenient location to store backpacks and bags. Rear bin storage includes file bars to accommodate letter-size or legal-size hanging files.</p> |
| Material Details | <ul><li>Laminate Interior</li></ul> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
























