Great Openings Mini Locker – for Important Paper – Overall Size 21.8″ x 10″ – Black
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Locker |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its filing, desking, and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM), including nonstandard fabric, laminates, and edge bands. In addition, this warranty applies to the components supplied to, but not manufactured by, Great Openings.</p> |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 21.8" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Durable |
| Length | 18.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Mini Locker |
| Application/Usage | Important Paper |
| Manufacturer Part Number | LGS9C280044 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mini locker features a mobile design to easily transport it from room to room. Miniature size fits in compact spaces for convenient storage. Plus, its durable construction provides years of reliable use. Mini locker is perfect for keeping important papers, personal items and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Great Openings Mini Locker – for Important Paper – Overall Size 21.8″ x 10″ – Beige
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Locker |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its filing, desking, and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM), including nonstandard fabric, laminates, and edge bands. In addition, this warranty applies to the components supplied to, but not manufactured by, Great Openings.</p> |
| Product Color | Beige |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 21.8" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Durable |
| Length | 18.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Mini Locker |
| Application/Usage | Important Paper |
| Manufacturer Part Number | LGS9C280159 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mini locker features a mobile design to easily transport it from room to room. Miniature size fits in compact spaces for convenient storage. Plus, its durable construction provides years of reliable use. Mini locker is perfect for keeping important papers, personal items and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Great Openings Mini Locker – for Important Paper – Overall Size 21.8″ x 10″ – White
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Locker |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its filing, desking, and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM), including nonstandard fabric, laminates, and edge bands. In addition, this warranty applies to the components supplied to, but not manufactured by, Great Openings.</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 21.8" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Durable |
| Length | 18.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Mini Locker |
| Application/Usage | Important Paper |
| Manufacturer Part Number | LGS9C2802Z2 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mini locker features a mobile design to easily transport it from room to room. Miniature size fits in compact spaces for convenient storage. Plus, its durable construction provides years of reliable use. Mini locker is perfect for keeping important papers, personal items and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Great Openings Mini Locker – for Important Paper – Overall Size 21.8″ x 10″ – Silver
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Locker |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its filing, desking, and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM), including nonstandard fabric, laminates, and edge bands. In addition, this warranty applies to the components supplied to, but not manufactured by, Great Openings.</p> |
| Product Color | Silver |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 21.8" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Durable |
| Length | 18.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Mini Locker |
| Application/Usage | Important Paper |
| Manufacturer Part Number | LGS9C280666 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mini locker features a mobile design to easily transport it from room to room. Miniature size fits in compact spaces for convenient storage. Plus, its durable construction provides years of reliable use. Mini locker is perfect for keeping important papers, personal items and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |


















