Great Openings Chester Side Bin – External Dimensions: 2.3″ Length x 15″ Width x 5.8″ Height – Beige – For Document – 1 Each
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its metal filing and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, or improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM) for fabric, laminates, or edge band.</p> |
| Product Color | Beige |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.8" |
| Width | 15" |
| Case Style | Bin |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Easy to Use |
| Length | 2.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Chester Side Bin |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | MFP00650159 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hanging side bin provides an easy-to-access location to store your active documents. Easy-to-use design ensures simple installation for quick use. Side bin is designed for Great Openings Chester and Lester storage units (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Great Openings Chester Side Bin – External Dimensions: 2.3″ Length x 15″ Width x 5.8″ Height – White – For Document – 1 Each
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its metal filing and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, or improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM) for fabric, laminates, or edge band.</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.8" |
| Width | 15" |
| Case Style | Bin |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Easy to Use |
| Length | 2.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Chester Side Bin |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | MFP006502Z2 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hanging side bin provides an easy-to-access location to store your active documents. Easy-to-use design ensures simple installation for quick use. Side bin is designed for Great Openings Chester and Lester storage units (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Great Openings Chester Side Bin – External Dimensions: 2.3″ Length x 15″ Width x 5.8″ Height – Green – For Document – 1 Each
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its filing, desking, and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM), including nonstandard fabric, laminates, and edge bands. In addition, this warranty applies to the components supplied to, but not manufactured by, Great Openings.</p> |
| Product Color | Green |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.8" |
| Width | 15" |
| Case Style | Bin |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Easy to Use |
| Length | 2.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Chester Side Bin |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | MFP006503Q1 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hanging side bin provides an easy-to-access location to store your active documents. Easy-to-use design ensures simple installation for quick use. Side bin is designed for Great Openings Chester and Lester storage units (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Great Openings Chester Side Bin – External Dimensions: 2.3″ Length x 15″ Width x 5.8″ Height – Yellow – For Document – 1 Each
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its filing, desking, and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM), including nonstandard fabric, laminates, and edge bands. In addition, this warranty applies to the components supplied to, but not manufactured by, Great Openings.</p> |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.8" |
| Width | 15" |
| Case Style | Bin |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Easy to Use |
| Length | 2.3" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Chester Side Bin |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | MFP006503Q4 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hanging side bin provides an easy-to-access location to store your active documents. Easy-to-use design ensures simple installation for quick use. Side bin is designed for Great Openings Chester and Lester storage units (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















