CEP 42-liter Stackable Heavy-duty Storage Box – External Dimensions: 19.7″ Length x 15.8″ Width x 13.8″ Height – 11.10 gal – Padlock Closure – Heavy Duty – Stackable – Plastic – Black, Yellow – For Supplies, Document, File, Toy, Book, Clothes, Garage – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Exterior Material | Plastic |
| Closure Type | Padlock |
| Volume Capacity | 11.10 gal |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | Great Britain |
| Strength | Heavy Duty |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.8" |
| Width | 15.8" |
| Case Style | Box |
| Brand Name | CEP |
| Features | Lockable |
| Length | 19.7" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | 42-liter Stackable Heavy-duty Storage Box |
| Application/Usage | Garage |
| Manufacturer Part Number | 2004430130 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage box features a heavy-duty construction to protect your belongings from moisture, dust and damage. This box can be locked with a padlock (sold separately) on two opposite angles for enhanced security. Two solid handle clips create a well-sealed closure to ensure the lid stays on tightly. Stackable design allows you to stack additional boxes on top of each other for space-saving storage. 42-liter box is perfect for important supplies, documents, files, personal belongings and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Stackable | Yes |
CEP 42-liter Stackable Heavy-duty Storage Box – External Dimensions: 19.7″ Length x 15.8″ Width x 13.8″ Height – 11.10 gal – Padlock Closure – Heavy Duty – Stackable – Plastic – Black, Yellow – For Supplies, Document, File, Toy, Book, Clothes, Garage – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Exterior Material | Plastic |
| Closure Type | Padlock |
| Volume Capacity | 11.10 gal |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | Great Britain |
| Strength | Heavy Duty |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.8" |
| Width | 15.8" |
| Case Style | Box |
| Brand Name | CEP |
| Features | Lockable |
| Length | 19.7" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | 42-liter Stackable Heavy-duty Storage Box |
| Application/Usage | Garage |
| Manufacturer Part Number | 2004430130 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage box features a heavy-duty construction to protect your belongings from moisture, dust and damage. This box can be locked with a padlock (sold separately) on two opposite angles for enhanced security. Two solid handle clips create a well-sealed closure to ensure the lid stays on tightly. Stackable design allows you to stack additional boxes on top of each other for space-saving storage. 42-liter box is perfect for important supplies, documents, files, personal belongings and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Stackable | Yes |











