Deflecto AntiMicrobial Desk Caddy – 4 Compartment(s) – 3.7″ Height x 6″ Width x 4.7″ Depth – Desktop – Antimicrobial, Mildew Resistant – Black – Polystyrene
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Storage Caddy |
| Total Number Of Compartments | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Height | 3.7" |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 4.7" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Mildew Resistant |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | AntiMicrobial Desk Caddy |
| Application/Usage | Notepad |
| Manufacturer Part Number | 63910 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Organize and store supplies by using this Antimicrobial Desk Caddy. Two shallow compartments with smooth, internal corners separate small office supplies for quick, easy access. Two tall compartments hold notepads (3" x 3" and 5" x 3"). Sustainable, clean pencil cup is an ideal organizational solution for busy professionals, students, teachers or at-home workers. SteriTouch, an antimicrobial agent, prevents the growth of odor-causing microorganisms, mold and mildew to protect against degrading.</p> |
| Weight (Approximate) | 5.28 oz |
















