Great Openings Chester Personal Storage – 23.5″ x 15.3″ x 22.3″ for File – Key Lock, Grommet – Beige
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Number Of Casters | 5 |
| Drawer Type | File |
| Product Color | Beige |
| Color Details | <ul><li>Satin Nickel Pull</li></ul> |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 22.3" |
| Width | 15.3" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Grommet |
| Length | 23.5" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Chester Personal Storage |
| Product Line | Chester |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | EGLS65650159 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit offers convenient storage for the varied things you need to work. Lift the top to access the landing pad for your devices and a storage well for your backpack, purse, gym bag and more. A file drawer and concealed personal drawer can help with the incidental filing and storage. An additional wheel on the front drawer prevents tipping for safe use. A grommet is located in the top back of the cabinet to allow wires to pass through. With an optional side-bin (sold separately) for active documents, this storage unit offers space for all of your important papers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Chester Personal Storage</li> <li>Rubber Landing Pad</li> </ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Chester Personal Storage – 23.5″ x 15.3″ x 22.3″ for File – Key Lock, Grommet – White
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Number Of Casters | 5 |
| Drawer Type | File |
| Product Color | White |
| Color Details | <ul><li>Satin Nickel Pull</li></ul> |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 22.3" |
| Width | 15.3" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Grommet |
| Length | 23.5" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Chester Personal Storage |
| Product Line | Chester |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | EGLS656502Z2 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit offers convenient storage for the varied things you need to work. Lift the top to access the landing pad for your devices and a storage well for your backpack, purse, gym bag and more. A file drawer and concealed personal drawer can help with the incidental filing and storage. An additional wheel on the front drawer prevents tipping for safe use. A grommet is located in the top back of the cabinet to allow wires to pass through. With an optional side-bin (sold separately) for active documents, this storage unit offers space for all of your important papers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Chester Personal Storage</li> <li>Rubber Landing Pad</li> </ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
Great Openings Chester Personal Storage – 23.5″ x 15.3″ x 22.3″ for File – Key Lock, Grommet – Green
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Storage Cabinet |
| Number Of Casters | 5 |
| Drawer Type | File |
| Product Color | Green |
| Color Details | <ul><li>Satin Nickel Pull</li></ul> |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 22.3" |
| Width | 15.3" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Grommet |
| Length | 23.5" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Chester Personal Storage |
| Product Line | Chester |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | EGLS656503Q1 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personal storage unit offers convenient storage for the varied things you need to work. Lift the top to access the landing pad for your devices and a storage well for your backpack, purse, gym bag and more. A file drawer and concealed personal drawer can help with the incidental filing and storage. An additional wheel on the front drawer prevents tipping for safe use. A grommet is located in the top back of the cabinet to allow wires to pass through. With an optional side-bin (sold separately) for active documents, this storage unit offers space for all of your important papers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Chester Personal Storage</li> <li>Rubber Landing Pad</li> </ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
















