Granola Bars, Peanut Butter Cereal, 1.5 oz Bar, 18/Box
Login to View Prices
311 in stock
SKU:
AVTSN3355
Categories: Food, Food Service
Energy from pure and natural ingredients brings together the goodness of whole grains and the nutritional benefits of calcium.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.38 × 5.38 × 3.06 in |
| Food Type | Granola |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Flavor | Crunchy Peanut Butter |
| Kosher | Yes |
| Vegan | Yes |
| Gluten Free | Yes |
| Contains Nuts | Yes |
| Product Packaging | Bar |
| Capacity (Weight) | 1.5 oz |
| Global Product Type | Granola Bars |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 016000335509 |
| MPN | GEM33550 |
| Brand | Nature Valley® |
Be the first to review “Granola Bars, Peanut Butter Cereal, 1.5 oz Bar, 18/Box” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.