Genuine Joe Clear Plastic Cups – 25 / Pack – 16 fl oz – 20 / Carton – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Container Type | Pack |
| Volume Capacity | 16 fl oz |
| Quantity Per Container | 25 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58230CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Genuine Joe Clear Plastic Cups – 25 / Pack – 12 fl oz – 20 / Carton – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 YEAR</p> |
| Container Type | Pack |
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Quantity Per Container | 25 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58231CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Genuine Joe Clear Plastic Cups – 25 / Pack – 10 fl oz – 20 / Carton – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Container Type | Pack |
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Quantity Per Container | 25 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58232CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Genuine Joe Clear Plastic Cups – 50 – 9 fl oz – 20 / Carton – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 YEAR</p> |
| Volume Capacity | 9 fl oz |
| Quantity Per Container | 50 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58233CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Genuine Joe Clear Plastic Cups – 16 fl oz – 25 / Pack – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Volume Capacity | 16 fl oz |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 3.9" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.7" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58230 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |
Genuine Joe Clear Plastic Cups – 12 fl oz – 25 / Pack – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 YEAR</p> |
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 3.6" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.2" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |
Genuine Joe Clear Plastic Cups – 10 fl oz – 25 / Pack – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 year</p> |
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 3.1" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.1" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58232 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |
Genuine Joe Clear Plastic Cups – 9 fl oz – 50 / Pack – Clear – Plastic – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Additional Warranty Informati | <p>1 YEAR</p> |
| Volume Capacity | 9 fl oz |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 3.1" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.9" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Strong |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Clear Plastic Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 58233 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>These plastic cups are perfect for everyday use or times when cleanup needs to be simple. Plastic cups feature a strong, durable design and are meant to be used for cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |









































