Genuine Joe Cold Paper Cups – 12 fl oz – 50 / Pack – Paper – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 3.5" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cold Paper Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 3162 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Genuine Joe Cold Paper Cups – 16 fl oz – 50 / Pack – Paper – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 16 fl oz |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 3.5" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.4" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cold Paper Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 3163 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Genuine Joe Cold Paper Cups – 3 fl oz – 50 / Pack – Paper – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 3 fl oz |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2.2" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.2" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cold Paper Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 3161 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Additional Information | <b>Compatibility:</b><br /><br /> <ul> <li>San Jamar Small Pull-type Water Cup Dispenser</li> <li>Rubbermaid Commercial 5-Gallon Water Cooler</li> <li>San Jamar Stainless Steel Water Cup Dispenser</li> </ul> |
Genuine Joe Cold Paper Cups – 12 fl oz – 50 / Pack – Paper – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 3.5" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cold Paper Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 3162 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Genuine Joe Cold Paper Cups – 16 fl oz – 50 / Pack – Paper – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 16 fl oz |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 3.5" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.4" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cold Paper Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 3163 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Genuine Joe Cold Paper Cups – 3 fl oz – 50 / Pack – Paper – Cold Drink, Beverage
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cup |
| Volume Capacity | 3 fl oz |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2.2" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.2" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cold Paper Cups |
| Application/Usage | Beverage |
| Manufacturer Part Number | 3161 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Additional Information | <b>Compatibility:</b><br /><br /> <ul> <li>San Jamar Small Pull-type Water Cup Dispenser</li> <li>Rubbermaid Commercial 5-Gallon Water Cooler</li> <li>San Jamar Stainless Steel Water Cup Dispenser</li> </ul> |
















