Genuine Joe 23 Gallon Recycling Container

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Genuine Joe 23 Gallon Recycling Container – 23 gal Capacity – Rectangular – 30″ Height x 22.5″ Width x 11″ Depth – Blue, White – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Recycling Container |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 30" |
| Width | 22.5" |
| Depth | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Capacity | 23 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 23 Gallon Recycling Container |
| Manufacturer Part Number | 57258 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wall hugging receptacle holds 23 gallons of recyclables, but protrudes less than 1' from the wall. Smooth, seamless construction allows easy cleaning and prolonged life. At 30" tall, recycling container is also great for placement under standard work tables.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 7.50 lb |






