Four Column Merchandiser, 12 Compartments, 15.2 x 17.2 x 16.3, Black
Login to View Prices
38 in stock
SKU:
LAV25200002
Categories: Breakroom Supplies, Food Service
Four-Column Merchandiser lets you organize your workplace’s unique beverage preferences. It shows a variety of coffee, tea, chocolate and specialty beverages. Versatile merchandiser holds any type of Freshpacks (sold separately), and great-tasting drinks can help you make more of any workday. Horizontal modular design makes efficient use of counter space. Each drawer holds up to 40 drinks.
Additional information
| Weight | 20.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.20 × 15.20 × 16.30 in |
| For Use With | FLAVIA® Freshpacks |
| Global Product Type | Coffee-Flavia Pouch Holders |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Compartments | 12 |
| Depth | 17.2" |
| Color(s) | Black |
| Width | 15.2" |
| Height | 16.3" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 023471124914 |
| MPN | 25200002 |
| Brand | FLAVIA® |
Be the first to review “Four Column Merchandiser, 12 Compartments, 15.2 x 17.2 x 16.3, Black” Cancel reply


















Reviews
There are no reviews yet.