Foil Border Certificates, 8.5 x 11, Ivory/Gold with Gold Braided Border, 15/Pack
Login to View Prices
390 in stock
SKU:
GRP963006
Categories: Forms, Recordkeeping & Reference Materials, Office
Create an award or give recognition to an individual with this foil enhanced certificate. Certificate is 8.5 x 11 and may be used landscape or portrait. Printed on cover stock, acid and lignin-free paper. Compatible with most inkjet and laser printers.
Additional information
| Weight | 0.4040 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.83 × 8.32 × 0.23 in |
| Paper Weight | 60 lb |
| Height | 11" |
| Color(s) | Ivory/Gold |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| For Use With | Great Papers!® Certificate Cover |
| Global Product Type | Printable Certificates |
| Border Color(s) | Gold |
| Theme | Braided |
| Width | 8.5" |
| Shape | Rectangle |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 601952630064 |
| MPN | 963006 |
| Brand | Great Papers!® |
Be the first to review “Foil Border Certificates, 8.5 x 11, Ivory/Gold with Gold Braided Border, 15/Pack” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.